imkanlar
12
Mar 2021
[ÖNEMLİ] Staj-Mezuniyet Durumu

Sevgili öğrencilerimiz,

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda derslerini ve stajlarını tamamlamaları halinde mezun olacak fakat küresel salgın koşulları nedeniyle zorunlu stajını tamamlayamayan öğrencilerin, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı için staj yükümlülüğünden muaf tutulmaları önerisi Üniversite Senatosunun 25.02.2021 tarih, 763 sayılı toplantısında görüşülmüştür.

Yapılan görüşmeler sonunda; 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda derslerini ve stajlarını tamamlamaları halinde mezun olacak öğrencilerin toplam staj yükümlülüğünün en az yarısını (%50) tamamlamaları koşuluyla zorunlu staj yükümlülüğünden muaf tutulmalarının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Alınan bu karara göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda derslerini ve stajlarını tamamlamaları halinde mezun olacak olan Bölümümüz öğrencileri, stajlarının 23 günlük kısmını tamamlamış olmaları durumunda staj yükümlülüklerini yerine getirmiş sayılacaklardır. Mezuniyet durumları belirtilen şartlara uygun olan ve staj muafiyetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin bu taleplerini belirten başvuru dilekçelerini elektronik postayla Fakültemiz Dekanlığına iletmeleri gerekmektedir.

Söz konusu muafiyet öğrencinin 2020-2021 Bahar dönemi sonunda mezun olması durumunda geçerli olacak ve eğer öğrenci bu dönem sonunda mezun olamazsa belirtilen staj muafiyetinden yaralanamayacaktır Eksik kalan stajlarını sonraki dönemlerde tamamlamaları gerekecektir. Bahar dönemi mezun olmayacak durumundaki öğrencilerimiz, Senatomuzun almış olduğu staj muafiyeti kararına tâbi değillerdir.

Sağlıklı günler dileriz,

Yorum

 1. RadEditor - HTML WYSIWYG Editor. MS Word-like content editing experience thanks to a rich set of formatting tools, dropdowns, dialogs, system modules and built-in spell-check.
  RadEditor's components - toolbar, content area, modes and modules
     
  Toolbar's wrapper 
   
  Content area wrapper
  RadEditor's bottom area: Design, Html and Preview modes, Statistics module and resize handle.
  It contains RadEditor's Modes/views (HTML, Design and Preview), Statistics and Resizer
  Editor Mode buttonsStatistics moduleEditor resizer
    
  RadEditor's Modules - special tools used to provide extra information such as Tag Inspector, Real Time HTML Viewer, Tag Properties and other.